“Përdorni emocionet e forta që ndjeni për të ushqyer motivimin tuaj”/ Hëna e Plotë e qershorit, zbuloni shenjat e horoskopit që preken më shumë dhe ato që do përjetojnë ditë më të qeta

by editor

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e parë të sezonit të Gaforres.

Advertisements

Vetëm një ditë më vonë, hëna e plotë e qershorit gjithashtu kulmon ciklin hënor.

Advertisements

E njohur ndonjëherë me emrin e saj tradicional “Hëna e plotë me luleshtrydhe”, kjo hënë zhvillohet në shenjën tokësore të Bricjapit dhe është një moment i fuqishëm që i shtyn të gjithë të përqendrohen në realizimin e qëllimeve të tyre.

Por për disa shenja, kjo energji është veçanërisht intensive.

GAFORRJA

Dielli hyn në shenjën tuaj më 20 qershor, që përkon me solsticin e verës, dhe paraprihet nga Merkuri komunikues dhe Venusi dashuror, të cilët hynë në yll që në 17 qershor.

Pra, kur kjo hënë e plotë arrin kulmin direkt në shenjën e Bricjapit më 21 qershor, mund të jeni të sigurt që do ta ndjeni fuqinë energjinë.

Kjo hënë ndriçon zonën tuaj të partneritetit dhe gjithashtu përballet me Venusin romantik në shenjën tuaj, kështu që ju jeni të ftuar të mendoni për lidhjet tuaja më të ngushta nga një kënd më realist.

A përputhen këto lidhje me vlerat tuaja? A e rrisin partnerët tuaj vetëvlerësimin apo e pengojnë rritjen tuaj?

Si mund të zhvendosni përgjegjësitë ose dinamikat në marrëdhëniet tuaja në mënyrë që ato të jenë më të menaxhueshme dhe mbështetëse për qëllimet tuaja?

Si një shenjë uji pasive dhe e ndjeshme, përballja me çështjet ndërpersonale mund të jetë e vështirë, por mbani mend se kjo është koha e përkryer për të bërë disa rregullime pozitive.

BRICJAPI

Kjo hënë e plotë arrin kulmin në shenjën tuaj dhe fillon një muaj të plotë zbulimesh dhe transformimesh personale, si brenda vetes ashtu edhe në marrëdhëniet tuaja më të afërta.

Është një kohë e fuqishme për të rivlerësuar qëllimet dhe angazhimet tuaja dhe për të filluar të kapërceni çdo pengesë që keni përpara.

Si një Bricjap, ju jeni të disiplinuar nga natyra, kështu që përdorni emocionet e forta që ndjeni për të ushqyer motivimin tuaj dhe për të qëndruar produktiv.

Nëse ndiheni të pasigurt për drejtimin tuaj, kujtojini vetes se nuk ka nevojë të nxitoni për të vepruar.

Kjo është në fakt e para nga dy hënat e plota të njëpasnjëshme në shenjën tuaj (hëna tjetër vjen më 21 korrik), dhe kjo është një dukuri relativisht e rrallë dhe e veçantë.

Pra, çdo gjë që mund të realizoni tani, bëjeni. Do t’ju krijojë më shumë hapësirë ??për të manifestuar gjëra edhe më të mëdha në një muaj nga tani dhe në atë pikë, ndoshta do të keni pak më shumë qartësi dhe njohuri për atë që mund të vijë.

Besoni procesin.

Shenjat e qeta të Hënës së Plotë

LUANI

Sezoni i gaforres është përgjithësisht një kohë me ritme të ngadalta për ju, pasi shënon udhëtimin vjetor të diellit nëpër shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë introverte dhe të qetë.

Pushimi dhe relaksimi cilësor përpara se të fillojë periudha e ditëlindjes tuaj muajin e ardhshëm është padyshim një prioritet i lartë tani, dhe kjo hënë e plotë është koha e përkryer për të bërë disa mirëmbajtje rutinë për t’u siguruar që mund të kaloni kohën e qetë që dëshironi.

Përdoreni këtë shpërthim të energjisë hënore për të trajtuar çdo projekt të papërfunduar në listën tuaj, në mënyrë që t’i çoni përpara. Pastaj përqendrohuni në rritjen e kujdesit për veten tuaj.

Për më tepër, dielli do të përafrohet me Venusin në kohën e hënës së plotë, gjë që është domethënëse, duke pasur parasysh se dielli është planeti sundues i Luanit.

Me sundimtarin tuaj kozmik nën ndikimin e Venusit të dashur dhe harmonik, gjithçka do të duket më e lehtë.

UJORI

Kjo është një kohë e rëndësishme për të kontrolluar nivelet e energjisë së baterive tuaja personale dhe për të sqaruar se cilat zona mund të kenë nevojë për rimbushje.

Nëse e keni neglizhuar orarin tuaj të gjumit, për shembull, kjo është një kohë e rëndësishme për të pastruar rutinën tuaj dhe për t’i dhënë përparësi pushimit.

Kjo mund të jetë gjithashtu një kohë e fuqishme për të kontrolluar veten edhe në një nivel shpirtëror.

Kur ka qenë hera e fundit që keni përdorur vërtet intuitën tuaj ose i keni lejuar vetes të eksploroni lirshëm ndjenjat tuaja nënndërgjegjeshëm?

Kjo hënë e plotë është mundësia e përsosur për të provuar një ritual relaksi ose meditimi, ndaj planifikoni diçka të qetë dhe lëreni anën tuaj mistike të shkëlqejë.

You may also like