Vlorë/ Tre të rinj plagosen me thikë, arrestohet një prej autorëve

by editor

Policia ka vënë në pranga një nga autorët e plagosjes me thikë të tre të rinjve në Vlorë, ndërsa bën me dije se në kërkim është shpallur personi tjetër i dyshuar.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në lagjen “Isa Boletini”, ku pas një konflikti çasti, kanë mbetur të dëmtuar me thikë dy 18-vjeçarë dhe një 20-vjeçar i identifikuar si Xhuliano Hodaj të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Pas ndërhyrjes së policisë është arrestuar njëri nga autorët dhe nga kontrolli në banesë i janë gjetur dhe sekuestruar; 1 pistoletë sportive, 2 përforcues grushti dhe 2 mjete prerëse (thika).

Ndërkohë, vijon puna për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorit të dytë të dyshuar

Njoftimi:

Vlorë/Informacion paraprak

Plagosën me mjet prerës (thikë), 3 bashkëmoshtarët e tyre, falë ndërhyrjes së menjëhershme të Policisë, vihet në pranga njëri prej autorëve të dyshuar, punohet për kapjen e autorit tjetër të dyshuar.