A do të ketë reshje shiu? Surpriza e motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by editor

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe në mesditë.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.

Advertisements

Valëzimi do të jetë i forces 4 me lartësi vale 0,4-0,8 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 16/33°C

– Zonat e ulëta 18/37°C

– Zonat bregdetare 22/36°C

You may also like