A do të ketë reshje shiu? Surpriza e motit për ditën e nesërme, ja si nis java

by editor

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira me reshje shiu lokale në mesditë në zonat pranë maleve.

Era do të fryjë me drejtim perëndim (W) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 10/23°C

– Zonat e ulëta 12/28°C

– Zonat bregdetare 14/27°C

You may also like