A do të ketë reshje shiu? Surprizon moti, merr kthesën e fortë nga dita e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by editor

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 5/23°C

– Zonat e ulëta 10/26°C

– Zonat bregdetare 12/24°C

You may also like