Aksident fatal/ Përplaset autobusi me turistë, humbet jetën shoferi, 20 të plagosur

by editor

Një autobus me turistë rusë dhe bjellorusë është përfshirë në një aksident pranë resortit Manavgat në Antalia, Turqi.

Advertisements

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën shoferi, ndërsa janë plagosur 20 prej tyre.

Advertisements

Turistët sapo kishin përfunduar pushimet në resortin Alanya dhe ishin nisur për në aeroport kur ndodhi aksidenti në orët e para të mëngjesit. Autobusi u përplas me një shtyllë betoni, duke bërë që autobusi të dalë nga rruga.

Ndërkohë policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

You may also like