Çfarë po ndodh? FNSH dhe Operacionalja ‘izolojnë’ Fushë-Krujën

by editor

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe efektivë të komisariatit të Policisë Krujë, kanë ngritur mbrëmjen e sotme disa pika kontrolli në disa prej akseve kryesore që përshkojnë këtë qytet.

Mësohet se kontrollet bëhen me qëllim parandalimin e ngjarjeve kriminale, ndalimin e personave të shpallur në kërkim ose të atyre që lëvizin me sende të jashtëligjshme.

Objekt i kontrolleve të FNSH janë kryesisht automjetet luksoze dhe ato me xhama të errësuar.

You may also like