‘Çmendet’ moti në vend/ Sinoptikania e njohur zbulon çfarë do të ndodhë në ditët në vijim: Temperaturat pritet të arrijnë deri në 30 gradë, shkak bëhet…

by editor

Fundjava e fundit e muajit mars do të mbyllet me temperatura të larta në të gjithë vendin.

Sipas sinoptikanes Rezarta xhakollari temperaturat do të kapin vlerën e 30 grade celius si në zonat e ulëta ashtu edhe në ato malore.

Sa i takon muajit prill, sinoptikania thotë se ditët e para do të shoqërohen me një mot kryesisht të qendrushëm, por nuk do të mungojnë as rreshjet e shiut që pritet të përfshijnë të gjithë vendin, ndërsa një rikthim pritet të ketë edhe rëra afrikane e cila mbuloi Shqipërinë disa ditë më parë.

Muaji i dyte i pranverës do të jetë një muaj i lagësht dhe me luhatje të temperaturave.

You may also like