Dyshohet se ka konsumuar fostoksinë, 60-vjeçarja humb jetën në spital

by editor

Advertisements

Një 60-vjeçare në Fier ka humbur jetën pasi dyshohet se ka konsumuar lëndë helmuese (fostoksinë).

Sipas policisë, shtetasja me iniciale V. D., me probleme të shëndetit mendor, pavarësisht ndihmës mjekësore, ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Advertisements

Njoftimi i policisë:

Fier/Informacion paraprak

Advertisements

Në Spitalin Rajonal Fier, është paraqitur për ndihmë mjekësore shtetasja V. D., rreth 60 vjeçe banuese në fshatin Hasturkas, njësia administrative Libofshë, me probleme të shëndetit mendor, e cila dyshohet se ka konsumuar lëndë helmuese (fotoksinë). Pavarësisht ndihmës mjekësore, kjo shtetase ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

You may also like