E RËNDË / Po zhvillonin turin Vlorë-Himarë, përplaset grupi i çiklistëve, 2 në gjendje të rëndë

by editor

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Kuç-Qeparo, ku raportohet se një grup çiklistësh janë përplasur gjatë turit.

Çiklistët ishin duke zhvilluar etapën e katër të turit nga Vlora në Himarë, Llogara dhe Qeparo, kur janë përplasur, sipas informacioneve paraprake, me njëri-tjetrin.

Raportohet se dy prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë dhe janë transportuar drejt spitalit me ambulanca.

Në këtë tur marrin pjesë çiklistë të huaj dhe shqiptarë.

You may also like