E trishtë! Po stërvitej me skuadrën dhe humb ndjenjat, futbollisti 24-vjeçar

by editor

Advertisements

Një tragjedi ka ndodhur në Bolivi, tek klubi i divizionit të parë, Real Santa Cruz.

Futbollisti 24-vjeçar, Giliermo Denis Beltran humbi jetën pas një arresti kardiak në stërvitje me skuadrën.

Kolumbiani humbi ndjenjat dhe ra në tokë. Pavarësisht të gjithë përpjekjeve të stafit mjekësor, ai nuk ia doli dhe humbi jetën në klinikë.

Advertisements

“Po stërvitej normalisht dhe në një moment u rrëzua në tokë pasi humbi ndjenjat. U përpoqën shumë që ta përmendnin, por humbi jetën në klinikë”, tha kapiteni i Santa Kruz.

You may also like