“Ervis Martinaj donte të përfitonte nga siguria e Ramës”/ Gazetari Artan Hoxha zbardh detaje të bujshme: Ja si tentuan t’i bënin atentat ‘bosit të kumarit’ shumë pranë shtëpisë së kryeministrit në Surrel

by editor

Gazetari Artan Hoxha ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisjonin “Opinion”. Teksa po fliste për zanafillën e ngjarjeve kriminale në Shqipëri dhe arrestimet e SPAK, Hoxha u ndal edhe në një episodë të Ervis Martinaj. Gazetari tregon se si Martinaj shkoi pranë vilës së kryeministrit Rama, për të përfituar nga siguria dhe nga mbrojtja e tij.

Elvis Martinaj shkon e blen vilën në Surrel ngjitur me kryeministrin. Dhe për shkak të sigurisë që Garda e Reublikës ka për kryeministrin e Shqipërisë, ai shkoi atje ngjitur. Pra, ai e bleu për siguri, pra ai donte nga siguria që i ofrohej kryeministrit. Rruga sigurohej se kalonte kryeministri. Të dy ata lëviznin me ekskorde. Katër makina kishte Rama, katër ose pesë makina kishte Martinaj. Ka qenë një moment, se atëherë rruga ka qenë e ngushtë , makina të blinduara, me armë brenda, pasi i kishin me leje se ishin bizesmen. Dhe vendosja e tij ngjitur me vilën me banesën e kryeministrit, i jepte atij siguri nga shteti, prandaj nuk i afroheshin dot. Ndërkohë Garda e shikonte Martinajn si kërcënim.

Tani Dukët nuk i afroheshin dot, se ishte Garda, sepse po ruante personalitetin. Dhe në këto kushte, meqenëse ai po rrinte aty dhe ata e kishin të vështirë t’i afroheshin, dhe që t’i afroheshin Ervis Martinajt, porosisin një dron. Dhe i thotë, droni dua të mbajë një peshë prej 12 kg. E blejnë dronin, dhe donin t’ja conin sipër shtëpisë. Por duke qenë Garda aty, ajo ka sinjalizues, ka bllokues valësh dhe droni rrëzohet. Pastaj Garda mund ta shikonte dronin dhe ta qëllonte. Ata kane studiuar versionin që ta çojne natën, por prezenca aq afër e kryeministrit mund të çonte në një tërmet.

You may also like