Fanella, tupana dhe plisa! Nis festa kuqezi në Hamburg, tifozat marshojnë drejt stadiumit(Video)

by editor

Në orën 15.00 nis sfida e Shqipërisë kundër Kroacisë, ndeshje tek e cila kuqezinjtë kanë besim se mund të dalin me një rezultat të mirë (të paktën me një barazim). Kur na ndajnë vetëm disa orë nga nisja e sfidës, edhe tifozat kuqezi janë gati. Të gjithë së bashku janë mbledhur në rrugët e Hamburgut, qytet ku edhe luhet ndeshja, dhe po marshojnë drejt stadiumit.

Advertisements

Të veshur me fanella, me flamuj në duar por edhe me qeleshe (plisa), tifozët edhe këtë ndeshje janë më të zjarrtë se kurrë. Por sigurisht edhe optimistë.

Advertisements

You may also like