Hodhi molotov drejt Bashkisë së Tiranës/ Gjykata dënon autorin, ja çfarë akuzash rëndojnë mbi të (EMRI)

by editor

Sokol Bushkolaj, një 49-vjeçar i cili hodhi molotov në protestën e Bashkisë së tiranës u dënua sot me “ arrest shtëpie”.

Bëhet me dije se prokuroria kishte kërkuar mbajtjen e tij në qeli pa një afat të caktuar por Gjykata e Tiranës e ka liruar duke i lënë dënimin tjetër.

49-vjeçari, u la në “arrest shtëpie” për akuzat “shkatërrim të pronës me zjarr”, “goditje për shkak të detyrës” dhe “shkelje të rregullave mbi lëndët plasëse”, ndryshe nga akuza që u referua nga Policia, ajo e vrasjes me dashje, mbetur në tentativë.

You may also like