I moshuari në Devoll ngacmon s**sualisht 13-vjeçaren, i dërgonte edhe mesazhe

by editor

Një 64-vjeçar është arrestuar në Devoll pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një 13-vjeçare.

Zenel Rushitaj, banues në fshatin Hoçisht, akuzohet se ka ngacmuar 13-vjeçaren jo vetëm me fjalë 13 vjeçaren por ka kaluar edhe në kontakt fizik.

13-vjeçarja i është nënshtruar një kontrolli mjekësor pasi nuk dihet nëse 64-vjeçari ka kryer marrëdhënie seksuale me minorenen.

Advertisements

Hetuesit kanë gjetur në telefonin e të moshuarit edhe mesazhet që i ka dërguar vajzës.

Njoftimi i policisë:

Komisariati i Policisë Devoll ndaloi me iniciativë shtetasin Z. R., 64 vjeç, banues në fshatin Hoçisht, Devoll, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një 13-vjeçare, deklarimet e së cilës u morën në prani të prindërve dhe të psikologes.

You may also like