I nxehti afrikan ‘përvëlon’ Shqipërinë,temperatura deri në 44 gradë ditën e nesërme, ja cilat do të jenë qytetet më..

by editor

Prej disa ditësh Shqipëria është i përfshirë nga anticikloni afrikan, i cili do të vijojë edhe përgjatë javës së ardhshme, ku temperaturat pritet të arrijnë deri në 44 gradë celcius.

Advertisements

Edhe përgjatë ditës së premte vendi ynë do të ketë temperatura të larta ku në mesditë pritet të arrijnë deri në 43 gradë celcius.

Advertisements

Qytetet më të nxehta do të jenë Elbasani dhe Berati.

You may also like