Incidenti i dytë ajror në pak ditë/ Lëndohen 12 persona që po fluturonin nga Doha në Dublin, shkak turbulencat e forta

by editor

Për shkak të turbulencave të forta 12 persona janë lënduar në një fluturim nga Doha për në Dublin.

Të lënduarit janë 6 pasagjerë dhe gjashtë persona të ekuipazhit, ndërsa turbulencat ndodhën teksa po kalonin mbi Turqi.

Graeme McQueen, menaxher i marrëdhënieve me mediat në daa, operatori i Aeroportit të Dublinit, tha për Sky News: “Fluturimi QR017 i Qatar Airways nga Doha u ul i sigurtë siç ishte planifikuar në Aeroportin e Dublinit pak para orës 13:00 të së dielës.”

Ai tha se avioni u prit nga zjarrfikësit, policia dhe shërbimet e ambulancës pas uljes.

You may also like