Ish-kreu i Kadastrës Artan Lame thirret në SPAK, po hetohet për tjetërsim pronash dhe legalizime në këmbim të votës

by editor

Ish-kreu i Kadastrës, Artan Lame, është paraqitur sot në Prokurorinë e Posaçme (SPAK).

Advertisements

Arsyeja e thirrjes së Lames në SPAK, sipas burimeve të gazetares Klodiana Lala, është për t’u pyetur mbi një dosje te Prokurorisë së Posaçme sa i takon legalizimeve ne këmbim të votës për zgjedhjet lokale te vitit 2019, ku në pranga pak kohe me pare u vunë një ish-punonjës i ALUIZNI-T dhe një ish kryeplak.

Advertisements

Kujtojmë se Lame dha dorëheqjen nga posti i Drejtorit të Agjencisë së Kadastrës më 9 mars 2023.

You may also like