“Kam vrarë nënën time me një tigan”/ Zbardhet dëshmia tronditëse e një 26-vjeçare që qëlloi për vdekje të ëmën

by editor

Një 26-vjeçare u arrestua në Bronx për vrasjen mizore të nënës së saj , të cilën e vrau me një tigan.

Sipas New York Post, Skydajah Patterson , siç quhet 26-vjeçarja, ishte ajo që zbuloi krimin kur thirri policinë për të rrëfyer vrasjen e nënës së saj 46-vjeçare, Selma Mclean , në apartamentin që ata ndanin.

“Sapo vrava nënën time”, tha 26-vjeçarja kur ajo telefonoi në orën 3:40 të mëngjesit të së hënës. Oficerët shkuan menjëherë në apartament, ku gjetën 46-vjeçaren pa ndjenja me lëndime në fytyrë dhe kokën dhe 26-vjeçarin duke mbajtur në duar tavën e përgjakur.

26-vjeçarja ka rrëfyer në polici se ka marrë tiganin dhe ka goditur nënën e saj në pjesën e pasme të kokës, duke i shkaktuar humbjen e ndjenjave.

Kumbara gjithashtu 26-vjeçare e 46-vjeçarit tha se gruaja i kishte dërguar një mesazh pak para krimit, ku i shkruante se kishte frikë nga vajza e saj, e cila së fundmi kishte dalë nga një klinikë psikiatrike.

“Ajo ishte në klinikën psikiatrike nga shkurti deri në javën e kaluar.

Ajo filloi të dëgjonte zëra dhe po fliste me zë burri një natë para krimit. Kumbara ime ishte e frikësuar sepse e dëgjonte duke thënë se zërat në kokë i thoshin se e ëma ishte e rrezikshme”, tha kumbara e viktimës.

Sipas saj, gjendja e 26-vjeçares që vrau nënën e saj ishte përkeqësuar pasi ajo humbi fëmijën gushtin e kaluar.

You may also like