Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

by editor

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.3 lekë dhe do shitet me 93.2 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.6 lekë dhe do shitet me 101.6 lekë.

Advertisements

Ndërsa paundi britanik do blihet me 117 lekë dhe do shitet me 117.9 lekë.

You may also like