Këmbimi valutor për ditën e sotme/ “Ngrijnë” monedhat e huaja, ja çfarë po ndodh me euron dhe dollarin

by editor

Sot, më 26 maj 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 92.1 lekë dhe shitet 93 lekë.

Euro sot blihet me 100 lekë, ndërsa në shitje me 100.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117 lekë dhe shitet me 117.8 lekë.

Advertisements

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 100.4 lekë, në shitje me 101.5 lekë

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.4 lekë dhe në shitje me 68.9 lekë.

Për më tepër ndiqni tabelën e mëposhtme.

You may also like