Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do të ndodhë me temperaurat

by editor

Në Shqipëri, Maqedoninë e Veriut, Luginë të Preshevës dhe Mal të Zi pritet të mbajë mot shumë i nxehtë veror, me diell dhe vranësira të pakta lokale.

Advertisements

Pasdite në disa vise malore do të mund të vërehen disa zhvillime konvektive që edhe mund të kushtëzojnë ndonjë rrebesh lokal shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Advertisements

Ditëve të ardhshme vazhdon intensifikimi i vapës verore. Temperaturat do të shënojnë rritje.

You may also like