“Leonard Duka i dërgonte para Trejsi Sejdinit përmes njerëzve të tij”/ Avokati i njohur zbardh detaje të bujshme: Vajzave spiune mund t’u ikte dhe koka…

by editor

Gazetarja Aida Topalli dhe avokati Kujtim Ibra të ftuar në “Breaking” kanë folur për vajzat që grupet kriminale përdoronin për të marrë më shumë informacione në lidhje me lëvizjet e armikut.

Gazetarja tregon se Leonard Duka dikur i dashuri i Trejsi Sejdinit i ka dërguar përmes miqve të tij para, modeles. Po ashtu ajo zbardhi dhe një bisedë të Leonard Dukës me Ervis Martinaj, ku ky i fundit i ka thënë që “ia ka marrë mendjen Trejsi Sejdini”.
Aida Topalli: Në dosje konfirmohet edhe lidhja e shumë përfolur… Del edhe emri i Trejsi Sejdinit dhe vërtetohet në një farë mënyre lidhja e përfolur nëpër rrjetet sociale apo mediat me Leonard Dukën. Është një episod ku Leonard Duka i bë një dërgesë parash përmes njerëzve të tij, por kemi dhe një episod tjetër, kur Ervis Martinaj e ironizon duke i thënë që t’i nuk ke qenë i vëmendshëm në këto gjëra sepse ty ta ka marrë mendjen Trejsi.

Kujtim Ibra: Të gjitha këto janë vajza spiune, me role dytësore që janë përdorur si karrem për të marrë informacione nga grupet kundërshtare. Çështja e vajzave ka qenë deri në këtë shkallë të implikimit, asgjë më shumë sepse vetë ato e kanë ditur që kanë të bëjnë me persona shumë të rëndësishëm të krimit dhe nuk kanë hyrë më thellë për shkak të frikës, pasi një konspiracion i mundshëm të ikën koka. Kanë qenë informatore të vogla, aq sa kanë arritur të çojnë tek grupet e tjera kundrejt pagesave, drekave, blerjes së rrobave etj, janë gjëra banale.

You may also like