Makth për shqiptaren në Greqi! E reja goditet me thikë, p*rdh*nohet dhe mbyllet në një ndërtesë të braktisur nga një 27-vjeçar

by editor

Një 33-vjeçare shqiptare në Omonia ka përjetuar një makth të pafund në duart e një 27-vjeçari, teksa burri dyshohet se e ka rrahur, e ka goditur me thikë në kofshë, e ka përdhunuar dhe më pas e ka lidhur dhe e ka mbyllur në një ndërtesë e braktisur.

Policia greke ka zbardhur historinë e tmerrshme të mesditës së të hënës (27 maj), kur oficerët e policisë së DIAS-it, duke kaluar nëpër kryqëzimin e rrugëve Sokratous dhe Xouthou, në Athinë, konsideruan 27-vjeçarin, i dyshuari dhe gjatë kontrollit se i është gjetur një thikë.

Burri u dërgua në Departamentin e Sigurisë së Omonias, ku u arrestua. Më pas, rreth orës 21:20 të mbrëmjes të së njëjtës ditë, oficerët e policisë DIAS, duke kaluar nëpër rrugën Xouthou në Athinë, dëgjuan një person që thërriste për ndihmë nga një ndërtesë në dukje e braktisur.

Policia ka shkuar menjëherë në katin e 1-rë të pallatit, nga ku kanë ardhur thirrjet për ndihmë, ku ka konstatuar një derë të mbyllur me dry dhe në anën e pasme të saj një person që kërkon të lirohet.

Punonjësit e policisë thyen drynin dhe pasi u futën në ambientet e brendshme, gjetën në krevat 33-vjeçaren nga Shqipëria, të palëvizur me pranga në të gjitha gjymtyrët dhe të plagosur dukshëm në kokë dhe në të gjithë trupin. Në të njëjtën kohë, e reja ka marrë një plagë me thikë në kofshën e majtë.

Advertisements

You may also like