‘Më shau dhe e shava’/ Vrasja e policit, Azgan Mërnica: Nuk jam penduar!

by editor

Ka dhënë dëshminë e tij Azgan Mërnica, autori i krimit të rëndë i cili vrau efektivin e ‘shqiponjave’ Novruz Cenaliaj. Bëhet me dije se 23-vjeçari ka deklaruar se gjithçka ka qenë momentale.

Azgan Mërnica ka deklaruar se ishte duke lëvizur me makinë, ku si pasagjere kishte nënën e tij, dhe ishte duke kaluar në një rrugë të fshatit Baltëz, është shkëmbyer me efektivin Novruz Cenaliaj.

Sipas 23-vjeçarit në një moment ka kuptuar dhe ka parë që polici ia ka bërë me dorë, sipas tij ai e ka ofenduar dhe sharë, me pas Mërnica i është kthyer po me ofendime.

Më pas ai ka dalë nga makina e tij për tu sqaruar me Novruz Cenaliajn, në këtë moment sipas Mernicës, efektivi ka vënë dorën tek arma e shërbimit, veprim që e ka trembur dhe ka qëlluar i pari. Kjo pasi ka menduar menduar se do ta vriste efektivi i pari pasi sipas tij ka afruar dorën te arma e krimit.

‘Më shau dhe e shava, dola të sqarohesha, vuri dorën tek arma i pari, qëllova pasi mendova se do më vriste ai i pari. Nuk jam penduar që e vrava’ është shprehur Azgan Mërnica.

Dëshmia e autorit e krimit është marrë me rezerva nga grupi hetimor dhe do të ripyetet sërish.

You may also like