Mos u mashtroni nga propozimet e thjeshta… Çfarë thonë yjet për këto shenja

by editor

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Nëse kohët e fundit e keni çliruar veten nga një lidhje, atëherë mund të bini sërish në dashuri. Fundi i këtij muaji qershor do të jetë problematik. Ka shumë angazhime për t’i kryer, të gjitha përnjëherë.

Advertisements

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të shtunën shumë prej jush mund të mos jenë në të njëjtën gjatësi vale me partnerin tuaj. Ka nga ata që duhet të marrin një vendim. Mbyllni muajin me Hënën në shenjën tuaj. Mos u mashtroni nga propozimet e thjeshta.

Advertisements

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të shtunën e keni hënën në favorin tuaj, më shumë mundësi në dashuri. Projekte të rëndësishme në horizont. Me afrimin e muajit korrik do të keni gjithnjë e më shumë gjëra në mendjen tuaj.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të shtunën ju përjetoni mosmarrëveshje të vogla në dashuri, por asgjë të pariparueshme. Propozimet që do të merrni gjatë kësaj të shtune do të duhet të vlerësohen me kujdes ndërsa të dielën do të keni Venus dhe Mars të favorshëm. Më mirë ta shtyni për pas një takimi pune.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të shtunën ju keni një qiell të shkëlqyer me Venusin që hyn në shenjë nga 11 korriku. Ata që punojnë në kontakt me publikun janë në krizë. Ditë e këndshme për partnerin po edhe personin më të.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të shtunën nuk keni pse të pendoheni. Disa kolegë prej kohësh do të jenë dakord me ju. Nuk dëshironi komplikime në dashuri dhe në punë, idetë mund t’ju çojnë larg.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të shtunën shumë prej jush mund të zhgënjeheni nga një lidhje e sapo krijuar. Për përkthyes të pavarur është e rëndësishme të vendosni synime. Të dielën do të jeni kritikë ndaj partnerit. Situata përmirësohet në korrik.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të shtunën po përjetoni një dashuri premtuese, por është më mirë të tregoheni të kujdesshëm. Hidhni një hap në një kohë të caktuar. Është e rëndësishme të ruani marrëdhënie të mira me kolegët.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të shtunën kulmin e verës do të përjetoni diçka të rëndësishme. Mundësitë përpara. Afërdita nuk është më në opozitë. Nuk duhet të mendoni për atë që nuk keni arritur të arrini profesionalisht.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të shtunën jeni shumë polemikë në këtë periudhë dhe kjo sigurisht që nuk e ndihmon sferën e dashurisë. Mundohuni të mbani larg nervozizmin e tepruar që shfaqet në jetën tuaj për momentin.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të shtunën muaji qershor do të përfundojë me Hënën në shenjën tuaj. Nuk përjashtohet një mosmarrëveshje ligjore. Do të jeni të fortë në dashuri. Së shpejti mund të vijë një ofertë pune shumë interesante…

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të shtunën ju keni një Diell, Venus dhe Merkur të favorshëm. Rikonfirmimi i një pozicioni është i mundur, nëse jo i mundshëm. Muaji Qershor do mbyllet me stil. Sa keq që paratë janë gjithmonë të kufizuara…

You may also like