Moti bën kthesën e fortë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

by editor

Në vendin tonë moti këtë të diel pritet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në juglindje dhe reshje lokale.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet.

Advertisements

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,4-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 18/32°C

– Zonat e ulëta 22/36°C

– Zonat bregdetare 26/33°C

You may also like