Moti merr kthesën e fortë për ditën e sotme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by editor

Advertisements

Ajri i nxehtë nga Afrika po zhvendoset drejt Europës Juglindore duke u zëvëndësuar me ajrin me të freskët nga Atlantiku duke sjellë rënie të temperaturave.

E Martë, 02 Prill 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira dhe reshje të pakta shiu në mëngjes deri në mesditë në zonën veriperëndimore. Padite do të kemi diell. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur

Advertisements

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 7/16°C

Advertisements

– Zonat e ulëta 10/19°C

– Zonat bregdetare 12/20°C

You may also like