Një fundjavë interesante dhe me plot ngjarje, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju ditën e sotme

by editor

Dashi

Advertisements

Hëna në aspektin e mirë do t’ju japë një fundjavë plot ngjarje dhe interesante. Ditët e ardhshme mund të jenë mjaft të ndritshme, por shumë, sipas parashikimeve të sotme të yjeve, do të varen nga ajo që po bëni, nga ajo që dëshironi të bëni. Ju ndoshta keni vendosur të ndiqni një rrugë të re. Ka një çështje ligjore për t’u zgjidhur, një çështje që ka vënë në provë portofolin muajt e fundit: tani është e mundur të rregullohen gjërat. Fundjava u hap dritën jeshile emocioneve.

Advertisements

Demi

Herë pas here jeni shumë të paduruar dhe rrezikoni të kaloni limitet ose të zemëroheni për asgjë. Kjo fundjavë paralajmëron disa bezdi të vogla nga ky këndvështrim, ndoshta për shkak se tashmë jeni duke luftuar me probleme të ndryshme që nga e premtja. Nëse mes së shtunës dhe të dielës gjërat vazhdojnë të shkojnë keq, përpiquni të lini gjithçka të kalojë: në këtë moment është më mirë të shmangni të gjitha shqetësimet. Keni diçka për të bërë ose për të kapërcyer, ndërkohë që çiftet në dashuri afatgjatë mund të gjenden përballë situatave të çuditshme për t’u përballur. Ju ndoshta e konsideroni të papjekur një person që e doni: ka diçka për të sqaruar.

Binjakët

Mund të mbështeteni në një hënë të bukur të favorshme dhe në Marsin dhe Jupiterin aktiv: kjo mund t’ju japë reagime pozitive dhe t’ju bëjë të përjetoni emocione të bukura. Këta yje sjellin ndjesi të rëndësishme: aktualisht, sipas horoskopit të Paolo Fox, ju keni një marsh shtesë. Mund të filloni të shikoni të ardhmen me shumë qetësi. Për disa, disa lajme të mira tashmë kanë ardhur. Në muajt e fundit Jupiteri ka qenë kundër, por tani është në favor: është koha për të filluar përsëri në një mënyrë fantastike. Shmangni ankthin.

Gaforrja

Më në fund keni lënë pas një muaj maj për ta harruar, plot probleme fizike apo personale. Sidoqoftë, mos u shqetësoni: ngadalë filloni ringritjen. Ajo që të tjerët arrijnë të kapërcejnë shpejt bëhet një gur pothuajse i pakalueshëm për ju. Kjo ndodh sepse u jepni shumë peshë emocioneve dhe kapeni nga pak me gjithçka. Sidoqoftë, mos u shqetësoni: mundësitë janë atje, yjet do t’ju japin një fundjavë rikuperimi. Gjithçka varet nga ju.

Luani

Luani është padyshim ndër shenjat më magjepsëse të kësaj fundjave. Marsi dhe Jupiteri janë në aspekt të mirë dhe ju japin emocione të bukura, ndjesi të bukura. Megjithatë, ky moment ju jep jo vetëm suksese, por edhe disa mosmarrëveshje të vogla. Në ditët në vijim do të jeni aq të sigurt në veprimet dhe emocionet tuaja, saqë mund të nervozoheni edhe nëse dikush është kundër jush. Do të duhet pak durim për t’u marrë me gjithçka: mos u dorëzoni.

Virgjëresha

Jupiteri nuk është më kundër dhe për këtë arsye shumë prej jush kanë zgjidhur së fundmi një problem pune. Gjithçka që po bëni tani dhe ajo që dëshironi të filloni do të jetë një shenjë e mirë për të ardhmen. Mund të mbështeteni në një Venus të bukur, që në astrologji përfaqëson dashurinë, estetikën: më në fund mund të fitoni një sfidë. Ka mundësi të bukura që lindin nga brenda: përfitoni prej tyre. Projektet që do të nisin këtë vit ose vitin e ardhshëm janë të favorizuara: është koha për t’u angazhuar tani që Jupiteri nuk është më kundër.

Peshorja

Tani për tani po dilni nga një situatë e vështirë dhe mund të shijoni momente relaksi, pauzë dhe qetësie. Të shtunën do të jetë Hëna në aspekt të mirë për t’ju ndihmuar. Duhet të kuptojmë se çfarë ka ndodhur kohët e fundit. Disa prej jush përpiqen të nxjerrin më të mirën nga një situatë e keqe dhe, përballë situatave që nuk janë të mira, vazhdojnë të pretendojnë se gjithçka është në rregull. Duhet pak durim. Është e rëndësishme të çlironi zemrën nga kaq shumë probleme. Së shpejti do të ketë një rikuperim të qartë në nivelin sentimental, ndaj përpiquni të jeni optimistë dhe të keni një qëndrim konstruktiv.

Akrepi

Ato të së shtunës dhe të dielës do të jenë, për ju, ditë nën presion, ndoshta edhe pak nervoze. Do të jetë e nevojshme që në 48 orët e ardhshme t’i bëni gjërat me qetësi. Ju po kaloni një periudhë reflektimi në lidhje me marrëdhëniet ndërpersonale. Ndoshta thjesht jeni të shqetësuar për partnerin tuaj. Sipas yjeve, në përgjithësi, kjo nuk është një periudhë e komplikuar: dy ditët e ardhshme, megjithatë, do të merren me rezerva. Vëzhgoni të gjitha marrëdhëniet, madje edhe ato midis prindërve dhe fëmijëve: nëse diçka nuk shkon më mirë ta diskutoni, ndoshta me qetësi.

Shigjetari

Midis të shtunës dhe të dielës mund të mbështeteni në Hënën, Marsin dhe Jupiterin së bashku me Saturnin: ky nuk është vetëm një qiell me fuqi të madhe, por mund të jetë edhe një horoskop zbulimesh të rëndësishme. Ata që kanë qëndruar të qetë për një kohë, më në fund mund të fillojnë përsëri: është koha të filloni të privilegjoni ndjenjat, tani gjithçka mund të ndodhë, thjesht duhet të dëshironi. Kjo është një kohë e mirë dhe ju mund ta kërkoni dashurinë, sepse ajo nuk vjen vetë. Kohë pozitive për çiftet që kanë pasur probleme kohët e fundit.

Bricjapi

Diçka nuk është më mirë për ju, jeni të lodhur dhe dëshironi të ndryshoni. Në këtë moment, në realitet, ende mungon njëfarë konfirmimi: kjo është arsyeja pse ju po përjetoni këtë gjendje trazirash të mëdha të brendshme. Nuk mungojnë përgatitjet dhe forcat: ka disa marrëveshje që do të shqyrtohen në orët e ardhshme. Ndjenjat janë në rikuperim të qartë krahasuar me muajin maj. Nga sot dhe nesër mund të bëni paqe me një person ose të dilni nga një situatë problematike: yjet ju hapin rrugën.

Ujori

Ju ndjeni, në këto ditë, një tension të madh në ajër. Keni menduar se keni të drejtë për pak qetësi, dikush ka vendosur të bëjë më pak duke pritur për diçka më të mirë por momenti nuk është ende i favorshëm. Megjithatë, durimi është në kufi. Në fakt po kaloni një periudhë të rëndësishme. Mirëpo në ditët në vijim do të ndihen pakënaqësi. Hëna në opozitë mund të gjenerojë gjithashtu pak përpjekje: kini kujdes!

Peshqit

Venusi i favorshëm është padyshim një ogur i mirë. Ju keni një horoskop të vlefshëm dhe për këtë arsye në çdo rast bini në këmbë: ata që kanë përjetuar një ndarje mund të heqin qafe më në fund një peshë. Nga ana tjetër, ata që po përjetojnë një histori të bukur dashurie mund të bëjnë plane të mëdha. Fundjava do të kalohet me miq të dashur: dëshironi shumë të qeshni dhe të jeni të qetë, të harroni një të kaluar të trishtuar. Ka muaj që është e vështirë të lihen pas përgjithmonë.

You may also like