Parashikimi i motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by editor

Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare pasdite.

Era do të fryjë me drejtim veriperendim (NW) me shpejtësi 8 -15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 -4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 16/32°C

– Zonat e ulëta 18/34°C

– Zonat bregdetare 20/32°C

You may also like