Pas 48 orësh grevë, hapen sot pikat kufitare me Greqinë

by editor

Dogana greke do t’i rikthehet normalitetit ditën e sotme me përfundimin e protestës 48 orëshe.

Një protestë e punonjësve që solli bllokimin dy ditor të 4 pikave kufitare me Shqipërinë.

Konktretisht pikat kufitare Kakavijë, Kapshticë, Tre Urat e Qafë-Botë.

Nga sot, mjetet e vogla, autobusët, taksitë apo kamionët e mallrave nuk do të përballen me ansjë pengesë në kufi dhe do të nisë qarkullimi normal i automjeteve.

Për shkak se grevës së doganierëve grekë, në 4 pikat kufitare që lidhin vendin tonë me Greqinë u ‘paralizua’ qarkullimi i mjeteve. Doganierët protestuan për kushte më të mira pune, paga më të larta e shtim personeli.

You may also like