Pas temperaturave të larta, ‘çmendet’ moti/ Stuhi në Korçë, vështirësi në qarkullim

by editor

Reshje të shumta shiu kanë përfshirë pasditen e sotme qytetin e Korçës dhe fshatrat përreth.Reshjet me intensitet të lartë shiu kanë bërë atë që ujërat të dalin mbi sipërfaqe e rrugëve në veçanti në unazën e këtij qyteti duke vështirësuar edhe qarkullimin e mjeteve.

Advertisements

Në zonat periferike të qytetit të Korçës ka pasur edhe breshër por deri tani nuk janë raportuar dëme në frutikulture dhe në bimët prashitëse.

Advertisements

Gjatë këtyre ditëve ka pasur reshje të shumta shiu shoqëruar me breshër edhe në Ersekë por dhe fshatra të Korçës, duke shkaktuar jo pak dëme në kulturat bujqësore

You may also like