Përplasja me armë mes pronarit të dyqanit dhe dy personave, si u plagos 36-vjeçari që ndodhej në biznes! Zbardhet ngjarja, arrestohet 27-vjeçari, dy të tjerë në kërkim

by editor

Advertisements

Është zbardhur ngjarja e rëndë në Durrës ku gjatë përplasjes me armë mes dy personave dhe pronarit të një dyqani për pjesë këmbimi u plagos një 36-vjeçar që ndodhej në biznes.

Dy të rinjtë me iniciale A. H., 30 vjeç dhe Xh. P., 33 vjeç, fillimisht janë konfliktuar fizikisht me 27-vjeçarin Albano Domi dhe më pas kanë qëlluar me pistoletë në drejtim të tij.

Gjithashtu edhe Albano Domi, i cili është pronari i dyqanit, iu është kundërpërgjigjur me armë zjarri pistoletë. Si pasojë e të shtënave është plagosur dhe është jashtë rrezikut për jetën, 36-vjeçari me iniciale E. D., që ndodhej në biznes kur ka ndodhur konflikti.

Advertisements

27-vjeçari është arrestuar nga policia, ndërsa është gjetur dhe sekuestuar në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë që dyshohet se është përdorur nga ky i fundit.

Ndërsa u bë shpallja në kërkim e shtetasve A. H., 30 vjeç dhe Xh. P., 33 vjeç, të dy banues në Durrës.

Advertisements

Njoftimi i policisë:

Shijak/Zbardhet plagosja me armë zjarri e 36-vjeçarit.

Vihet në pranga pronari i dyqanit për pjesë këmbimi, ku ndodhi ngjarja.

Sekuestrohet 1 armë zjarri pistoletë që dyshohet se e ka përdorur pronari i dyqanit, gjatë konfliktit.

Advertisements

Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e 2 shtetasve që plagosën me armë 36-vjeçarin, i cili ndodhej në dyqan, gjatë konfliktit.

Strukturat hetimore të Komisariatit të Policisë Shijak, në bashkëpunim me strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në drejtimin e Prokurorisë, në vijim të hetimeve të thelluara për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në një dyqan për pjesë këmbimi, në Shijak, arrestuan shtetasin A. D., 27 vjeç, banues në Xhafzotaj (pronari i dyqanit ku ndodhi ngjarja).

Po në vijim të veprimeve hetimore, u bë shpallja në kërkim e shtetasve A. H., 30 vjeç dhe Xh. P., 33 vjeç, të dy banues në Durrës. Vijon puna intensive për lokalizimin dhe kapjen e tyre.

Nga hetimet rezultoi se për motive të dobëta, shtetasit A. H. dhe Xh. P. janë konfliktuar fizikisht me shtetasin A. D., dhe më pas kanë qëlluar me pistoletë në drejtim të tij. Si pasojë e të shtënave është plagosur dhe është jashtë rrezikut për jetën, shtetasi E. D., i cili ishte në dyqan kur ka ndodhur konflikti.

Po nga hetimet rezultoi se dhe pronari i dyqanit, shtetasi A. D. iu është kundërpërgjigjur me armë zjarri pistoletë, shtetasve A. H. dhe Xh. P.

Shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestuar në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë që dyshohet se është përdorur nga shtetasi A. D. (pronari i dyqanit).

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme për shtetasin A. D., për veprat penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, i armëve shpërthyese dhe municionit” dhe për shtetasit A. H. dhe Xh. P., për veprat penale “Vrasja me dashje”, mbetur në tentativë dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, i armëve shpërthyese dhe municionit”

You may also like