“Pusho në paqe Dritëro Agolli”, gafa e modeles për Kadarenë bën xhiron e rrjetit

by editor

Modelja e njohur shqiptare, Megi Luka ka bërë një “gafë” të pafalshme ditën e sotme.
Në një postim në Instastory, ish-Miss Universe Albania 2015 ka dashur që të shprehë ngushëllimet për ikjen e të madhit Ismail Kadare, por siç duket ajo e ka ngatërruar atë me autorin e mirënjohur, Dritëro Agolli.

Advertisements

Modelja ka publikuar një poezi të Dritëroit të titulluar “Mjegull i dashurisë”, ndërsa përkrah saj shkruan “Pusho në paqe Dritëro Agolli”.
Postimi është fshirë pak minuta pasi ajo e kishte hedhur, dhe nuk dihet nëse modelja e ka vënë re vetë gabimin, apo të tjerë i kanë treguar se është Ismail Kadare ai që humbi jetën sot, ndërsa Dritëro Agolli është ndarë nga jeta para 7 vitesh.

Advertisements

You may also like