SHBA/ Babai vret djalin sepse nuk kishte larë enët

by editor

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Indiana të SHBA-ve, ku babai 59-vjeçar ka vrarë me thikë në zemër djalin e tij 31-vjeçar, vetëm se ky i fundit nuk kishte larë enët.

Advertisements

Sipas New York Post, vrasja ka ndodhur më 14 qershor me autor Timothy Ray Lisby dhe viktimë Christopher Allen.

Advertisements

Duke përshkruar atë që ndodhi, miku i familjes Jeremiah Green, i cili ishte gjithashtu një dëshmitar okular, tha se pas sherrit për enët e palara, Lisby u përlesh me djalin e tij.

“Tim kishte një lugë në dorë dhe ai po godiste Chrisin me të dhe ai më bërtiti ‘Jeremy merre lugën’ dhe unë e bëra. Pastaj Tim vrapoi në kuzhinë dhe mori diçka me shkëlqim dhe të mprehtë dhe e përplasi në gjoksin e Chris-it aq fort sa mundi”.

Oficerët që mbërritën në shtëpi e gjetën 31-vjeçarin në dhomën e ndenjes, të gj*kosur nga një plagë e hapur në gjoks. 31-vjeçari u dërgua në spital, iu nënshtrua një operacioni por ndërroi jetë një ditë më vonë.

Sipas mikut të familjes, pasi ka goditur me thikë djalin e tij, 59-vjeçari e ka kuptuar seriozitetin e situatës dhe ka tentuar ta shpëtojë: “Po i bënte presion plagës dhe bërtiste “mos vdis, mos vdis”, tha dëshmitari

You may also like