Sot hapet tuneli i Llogarasë, kryeministri Rama: Do të ndryshojë përgjithmonë udhëtimet drejt jugut

by editor

Këtë të premte, do të hapet tuneli i Llogarasë.Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një foto nga tuneli i Llogarasë.

Advertisements

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i shtetit e konsideroi tunelin si një një vepër historike.

Advertisements

Sot është dita kur tuneli do të hapet, ndërsa pritet që të shkurtojë distancën nga Dukati në Palasë nga 30 minuta në vetëm 7 minuta dhe do të ketë një gjatësi prej afro 6 kilometrash.

Postimi i Ramës:

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me tunelin e Llogarasë, një nga veprat historike që do të ndryshojë përgjithmonë udhëtimin drejt jugut, ju uroj një ditë të mbarë🙏”, shkruan Rama.

You may also like