Surpriza e motit për ditën e sotme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by editor

Rrymat e ftohta kontinentale edhe sot do të ndikojnë gadishullin e Ballkanit duke sjellë stabilitet të motit në territorin e Shqipërisë.

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 0/14°C

– Zonat e ulëta 3/18°C

– Zonat bregdetare 7/19°C

You may also like