Tërmeti ‘shkund’ vendin fqinj me Shqipërinë, ja epiqendra dhe magnituda

by editor

Një tërmet me magnitudë 3.9 ka ndodhur sot në orën 06:30 të mëngjesit në perëndim të Korfuzit.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 34 kilometra në jug-jugperëndim të Othonit,

ndërsa thellësia fokale llogaritet në 6.8 kilometra.

Advertisements

Fatmirësisht nga tërmeti nuk ka pasur raportime për dëme materiale apo në njerëz.

Kujtojmë se edhe në Itali u regjistrua një tërmet.

You may also like