Tritol biznesit në Durrës, nxehet pronari: Policia ia fut kot! E pashë autorin

by editor

Një shpërthim në orët e para të ditës së sotme tronditi Durrësin. Tritoli u hodh nga një person, sipas pronarit me kapuç që u largua më pas me vrap. Kamerat e kanë fiksuar. Pronari i mobilierisë, Artan Alla thotë se nuk ka asnjë konflikt duke rrëzuar pistën e parë të policisë.

“Nuk kam as konflikte dhe as borxhe, rri serbes në dyqanin tim. Konflikt pronësie? Policia ia ka futur kot. Kamerat e kanë kapur personin duke e hedhur (tritolin) dhe ka ikur.

Kjo është hera e tretë që ma hedhin. Një herë në nëntor dhe dy herë këtë vit. Punëtorët i kam florinj, edhe drekën ua sjellë unë këtu” tha ai.

You may also like