Tronditet Korfuzi, tërmeti “shkund” ishullin, ja sa ishte magnituda

by editor

Advertisements

Një tërmet ka tronditur sot Korfuzin rreth orës 07:20 me arën lokale.

Tërmeti ishte i magnitudës 4.7 ballë i shkallës Rihter, por nuk raportohet për dëme.

Ky është tërmeti i dytë pasi një tjetër ka goditur ishullin në orën 2 të mëngjesit,

Advertisements

dhe kishte një magnitudë prej rreth 3.4 ballë të shkallës Rihter.

You may also like