Tund rrjetën dhe vrapon për të përqafuar Laçin, sulmuesi shqiptar shënon golin e parë me Spartën e Pragës

by editor

Ermal Krasniqi ka lënë menjëherë shenjë me fanellën e Spartës së Pragës, pak kohë pasi iu bashkua kampionëve të Çekisë.

Sulmuesi i Kosovës, sot ka shënuar golin e tij të pore në ndeshje zyrtare me fanellën e këtij klubi, duke e ndihmuar në fitoren 4-1 në transfertë ndaj Teplice.

Krasniqi hyri në fushë kur shifrat ishin 2-1 për Spartën e Pragës, teksa nga fusha e lojës dilte pikërisht Qazim Laçi. Futbollist ofensiv ndihmoi ekipin e tij që në minutat e fundit të thellonte diferencën e të mos vinte në diskutim fitoren.

Pas një aksioni individual në minutën e pestë shtesë të ndeshjes në krahun e majtë, ai shmangu kundërshtarët dhe lëshoi një gjuajtje që kaloi mes mbrojtësve dhe përfundoi në rrjetë, duke vulosur suksesin 4-1.

Një gol të cilin ai e festoi duke shkuar drejt pankinës për të përqafuar pikërisht Qazim Laçin, një ndër më entuziastët për këtë gol të parë të Krasniqit.