‘Ulen gjakrat’ në BBV/ Çfarë po ndodh mes Meritonit dhe banores: O Egla, vdiqa unë sot për ty!

by editor

Mbas spektaklit të kaluar, mesa duket banorët kanë vendosur që ditën e sotme të jenë me të qetë, duke mos u përfshirë nëpër debate me nëjri-tjetrin.

Mesa duket kjo gjë i ka bërë përshtypje Meritonit dhe është habitur, kryesisht nga Egla, e cila vazhdimisht është aktive nëpër shtëpi, duke krijuar situata të ndryshme.

Pjesë nga biseda në kuzhinë:

Meritoni: O Egla Ceno, vdiqa unë sot për ty. I ke dhënë verë të kuqe Julit, i ke dhënë fjalë dashurie Heidit.

Egla: Komplimente për insistimin.

Meritoni: U largove nga ajo mërzitja e madhe për Orin. Mua më the dorëzohu, se ka mbaruar gjithcka.

Egla: Dorëzohu së thëni qelbësirllëqe.

Meritoni: Me 25 maj mbaron loja. Keni rënë në qetësi Egla, jepi drejtim zemra. Apo sot po jeton, më fal. Mbas 4 muajve po jeton.

You may also like