‘Vranësira dhe reshje’ ja si do të jetë moti sot

by editor

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me reshje me intesitet mesatar. Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4 -5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 10/16°C
– Zonat e ulëta 12/23°C
– Zonat bregdetare 16/24°C

You may also like