Vrasja e policit në Fier/ Zbardhen detaje, viktima, efektiv i Shqiponjave, ishte jashtë shërbimit, por..

by editor

Zbardhen të tjera detaje rreth ngjarjes së rëndë që tronditi sot Fierin. Gazetari Igli Çelmeta raporton për BalkanWeb se polici i vrarë gjatë një konflikti, ishte jashtë shërbimit.

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 13:15, në fshatin Baltëz, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, shtetasi A. M. ka vrarë me armë zjarri shtetasin N. C., punonjës policie i Forcës së Posaçme “Shqiponja” të DVP Fier, jashtë shërbimi, por i veshur me uniformën e Policisë, pasi shkonte për të marrë shërbimin.

Menjëherë në vendngjarje janë nisur shërbimet e Policisë, Forca Kombëtare e Sigurisë, Reparti Special “RENEA”, të cilat kanë rrethuar zonën dhe vijojnë punën për kapjen e autorit.

Grupi hetimor dhe drejtues të Departamentit të Policisë Kriminale, në drejtimin e Prokurorisë, po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe për dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje.

SONDAZH

You may also like