Vrau taksistin në ‘95, kush është shqiptari që do të ekstradohet nesër nga Koreja e Jugut

by editor

Advertisements

50-vjeçari Ervin Shahini i arrestuar në Korenë e Jugut dhe i shumëkëkruar nga Shqipëria pritet të ekstradohet nesër në Shqipëri.

Ky shtetas ka kryer krim të rëndë për të cilën gjykata e ka dënuar më burgim të përjetshëm.

Shahini vrau një taksist për ta grabitur dhe plagosi disa të tjerë në 1995.

Advertisements

Ai u dënua me burg përjetë për një vrasje dhe 4 plagosje. Ishte arratisur në 1997 dhe përdorte emrin e një shqiptari tjetër.

50 vjecari u arrestua me 26 janar të këtij viti në Korenë e Jugut.

Advertisements

Shahini jetonte në një lagje pranë qendrës së Seulit dhe përdorte emër shqiptar dhe dokumenta false.

Lajmi u dha sot nga ministri Taulant Balla gjate fjales në Kuvend.

You may also like