Arrestohet një prej autorëve të dyshuar të dhunës ndaj avokatit Sokol Mëngjesi (Video)

by editor

Një prej autorëve të dyshuar të sulmit brutal ndaj avokatit Sokol Mëngjesi është arrestuar nga policia në Tiranë.

Voxnews.al ka siguruar pamjet e shoqërimit të tij në policinë e Tiranës ku pritet të merret në pyetje lidhur me ngjarjen e rëndë.

Kujtojmë se ishin tre persona që e sulmuan avokatin Mëngjesi, ditën e sotme në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, pak çaste pasi la djalin në çerdhe.

Ata e kanë qëlluar me sende të forta si doreza metalike dhe shufra hekuri duke i shkaktuar dëmtime serioze në kokë.

Sakaq, mësohet se avokati i ish-kryeministrit Sali Berisha dhe i çështjes së Inceneratorit të Tiranës, por që më herët ka qenë edhe avokat në çështjen e shtetasit turk Faruk Ozer, i arrestuar për mashtrim me kriptomonedha, është në gjendje kritike shëndetësore dhe ndodhet në intubim.

You may also like