‘Çahet’ aleanca/ Meta i del kundër Berishës, akuzon ‘Rithemelimin’ për pazare me mazhorancën: Ndonjë ‘karafil’ që…

by editor

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka hedhur akuza të rënda ndaj Rithemelimit për koalicionin në mes tyre për zgjedhjet e fundit.

I ftuar në News24 Metaj është shprehur se mbas zgjedhjeve është dëgjuar se fajin për humbjen e zgjedhjeve e kishte fajin Partia e Lirisë duke shtuar se në fakt faji qëndron tek pazaret që bëjnë me njerëzit e Rilindjes.

Ilir Metaj: Mbas zgjedhjeve dëgjohet çuditërisht edhe ndonjë karafil që thoshte se u kishte pasur fajin Partia e Lirisë që kishin humbur. Në fakt fajin ua kanë pazaret që bëjnë me Subashët dhe me njerëzit e Rilindjes kudo.

Ku me sa duket nenkupton dhe dakordesine me te fundit te Rithemelimit te Berishes me PS te arritur ne parlament, nderkohe qe njeriu qe me shume ka akuzuar Meten si fajtor per humbjen e opozites ka qene kreu i grupit te deputeteve te Rithemelimit, gazment Bardhi.

You may also like