Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

by editor

Sot, më 30 prill 2024, dollari amerikan blihet me 93.8 lekë dhe shitet me 94.6 lekë.

Euro blihet me 100.4 lekë dhe shitet 101.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 102.5 lekë, ndërsa në shitje me 103.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.1 lekë dhe shitet me 118 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.4 lekë, ndërsa në shitje me 69.7 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

You may also like