Donnarumma me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Skuadër me lojtarë me përvojë, duhet…

by editor

Portieri i kombëtares italiane të futbollit Gianluigi Donnarumma e ka komentuar me fjalë pozitive kombëtaren shqiptare të futbollit.

Ai ka folur gjithashtu për atmosferën në kombëtaren italiane.

“Të gjithë kanë një personalitet të ndryshëm. Padyshim që atmosfera ishte e veçantë tre vjet më parë, dhe këtë po përpiqemi të rikrijojmë tani. Por ata janë të gjithë djem të mrekullueshëm tani, kështu që nuk ka frikë të mos mund ta përsërisni atë. Ne jemi një grup i mrekullueshëm dhe bashkohemi mirë. Kjo do të jetë padyshim e rëndësishme, siç ishte në Euron e kaluar”, tha Donnarumma.

Donnarumma komentoi edhe cilësitë e kundërshtarit, Shqipërisë në Grupin B, ku Italia do përballet në ndeshjen e parë më datë 15 qershor.

“Shqipëria është një skuadër e madhe me lojtarë të rinj interesantë që kanë përvojë. Çdo ndeshje është e ndryshme, kështu që ne do të duhet t’i qasemi në mënyrën më të mirë të mundshme dhe të përpiqemi të fitojmë çdo ndeshje.

Ne do të duhet të shkojmë lojë pas loje, por për momentin po mendojmë vetëm të luajmë mirë kundër Shqipërisë. Pas kësaj, do të shohim”, tha rojtari portës italiane.

Advertisements

You may also like