I shpallur në kërkim nga ‘Metamorfoza’, kapet në Itali Aleks Ndreka, përplasjet me ish-deputetin e PS dhe tentativa për ta vrarë me dron

by editor

Arrestohet në Itali Aleks Ndreka, i njohur si Leksi i Druve. Ai është arrestuar në aeroportin e Malpensas në Milano tre ditë më parë.

Ndreka ishte i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “Metamorfoza” dhe ishte në masën “arrest në burg” në mungesë.

“Leksi i Druve” ka pasur përplasje të forta me ish-deputetin e Partisë Socialiste, Arben Ndoka.

Advertisements

Sipas dosjes hetimore të SPAK, Aleks Dedën kanë tentuar që ta vrisnin me dron.

You may also like